BİRCE YILDIZ’IN “ARAYIŞ” SERGİSİ ANKARALI SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

Ressam Birce Yıldız’ın sonsuz bir mekânda hareket halindeki enerjiden cisimleşmeye dönen bir serüveni; bir “Arayış”ı resmettiği sergisi “Arayış” Bayındır Kavaklıdere Hastanesi ve Şeli Art Project işbirliğiyle 10 Temmuz – 7 Ekim tarihleri arasında Bayındır Hastanesi Kavaklıdere’de Ankaralı sanatseverlerin ziyaretine açılıyor.

Birce Yıldız Soyut Ekspresyonist olarak tanımlanabilen çalışmalarında; evrenin oluşumu, düzeni, yapısı gibi kavramları irdeliyor ve etrafımızda gördüğümüz maddeler dünyası ile tinsel boyut arasındaki ilişkiyi araştırıyor. Ressam, çevremizde gördüğümüz tüm formların özde akışkan ve değişken enerji yumaklarından oluştuğunu, sürekli hareket halinde olduğunu ve tinsel bir düzenin yansımaları olduğunu düşünüyor ve resmediyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberEN UZUN VİDEOYU TÜRKLER İZLİYOR
Sonraki HaberEN GÜZEL FESTİVAL: SARIŞINLAR FESTİVALİ
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.