ASTOP 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü Kutladı

Holiday Inn Otel’de düzenlenen 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kutlamaları Ankara’nın tanınmış isimlerini bir araya getirdi. Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP) Başkanı Barış Aydın, başkanlığı Nezih Allıoğlu’na devretti.

Yaklaşık 100 STK’nın bir araya geldiği ASTOP Başkanlığı’nın bir yıl boyunca başarıyla sürdüren Barış Aydın, STK’ların bir toplumun en önemli dinamiği olduğunu kaydetti.
Sivil toplumculukta Ankara’daki bu dayanışmanın tüm Türkiye’ye örnek olduğunu, Ankara’nın hızlı gelişiminin altında da aslına bu güçbirliğinin yattığını ifade eden Barış Aydın, şunları söyledi: “Bu başarının altında birlik olmak, paylaşmak, gönüllü olmak var. Gönüllü olmak huzurdur, sevinçtir, güvendir, sabırdır. Bazen sarılıp ağlamak, bazen gözyaşını saklamaktır. Biz elele vererek bunu başardığımız için bu başarıyı yakaladık. Sivil toplumculuk (ben değil biz olmayı) başarabilmektir. Ankara turizmine büyük katkı sağlayan Holiday Inn Otel’de salonu tıklım tıklım dolduran tüm dostlarıma, biz olmayı gösterdikleri, Ankara’ya katkı sağladıkları için teşekkür ediyorum.”

ASTOP’un yeni dönem başkanı Nezih Allıoğlu, Barış Aydın’a “ASTOP üstün hizmet ve başarı ödülü” verdi.