Ankara Alışveriş Festivali’nde Rekor Kırılacak

29 Ağustos’ta başlayan üçüncü Ankara Alışveriş Festivali, Başkent’te kırılacak iki rekor ile adını dünyaya duyuracak.

Hürriyet Ankara’nın haberine göre ATO Pastacılar, Çikolata ve Tatlıcılar Meslek Komitesi, Alışveriş Festivali’nde dünyanın en büyük profiterol pastasını üretecek. İçinde 50 binden fazla pataşur bulunacak olan pasta, rekor denemesinin ardından Ankaralılara ikram edilecek.
Üçüncü Ankara Alışveriş Festivali, tek rekor ile yetinmeyecek. ATO Çiçekçi ve Baharatçılar Meslek Komitesi ise fidan dikme rekorunu kırmak için girişimde bulunacak. Çok sayıda Başkentlinin katılacağı bir etkinlikle Ankara’nın yeşil dokusuna katkıda bulunmak için aynı anda binlerce fidan dikilecek. Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için gerçekleştirilecek olan bu etkinlikler resmi hakemlerin katılımıyla kayıt altına alınacak. Denemelerin başarılı olması durumunda ise Ankara’da kırılan iki rekor, Guinness Rekorlar Kitabı’ndaki yerini alacak.

PAYLAŞ
Önceki HaberPERFORMANS İÇİN ÜRETİLMİŞ GÖZ ALICI TASARIMA SAHİP BİR YARIŞ OTOMOBİLİ
Sonraki Haber1 Eylül Dünya Barış Günü
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.

1 YORUM