Android’in yeni sürümü Lolipop

Google yeni Android sürümünün Android L olacağını daha öncesinden duyurmuştu. HTC tarafından üretilen Nexus 9 Tablet ve Motorola tarafından üretilen Nexus 6 telefon ile birlikte Android versiyonun Lolipop olacağı kesinleşmiş oldu. Kasım ayından yeni nexus cihazlar ile gelecek Android’in 5. sürümü Lolipop, üreticilerin tercihleri doğrultusunda da diğer cihazlar ile buluşacak.

Kapsamlı tasarım güncellemesi, 64 bit desteği, 3 boyutlu ögeler, Bluetooth 4.1 desteği, güvenlik iyileştirmeleri, daha çok batarya ömrü gibi yenilikler Android kullanıcılarını memnun edecek gibi. Diğer yandan Yeni tasarım ögelerinin Windows Phone arayüzünden kopyalandığı konusunda eleştriler de ayyuka çıkmış durumda.

Android L’nin yanı sıra HTC One ile cezbedici bir telefon ortaya çıkaran HTC firmasının Google için ürettiği Google Nexus 9’da oldukça dikkat çekiyor. Çözünürlüğü 2048 x 1536 olan tabletin özellikleri ise şöyle: 64-bit’lik Nvidia Tegra K1 işlemci, 2GB RAM, 16GB veya 32GB depolama alanı.

Nexus 9 Amerika’Da Kasım ayında satışa başlanılacak.

PAYLAŞ
Önceki HaberBeyaz Leblebi Geliyor
Sonraki Haber10 Ekim 2014 Fotoğrafları Galeride
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.