8. “Hafiza Olimpiyatları” Ankara’da

Kuruculuğunu Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar’ın üstlendiği “Hafıza Olimpiyatları” bu yıl festival havasında geçecek.
Kısa adı “Memoriad” olan, dünyadaki tek resmi “Hafıza Olimpiyatları”nın sekizincisi 30-31Ağustos tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek.
Organizasyonda, Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan ve Kazakistan gibi ülkelerden toplam 439 kişi yarışacak.
Katılımcılar “Mental Aritmetik” “Hafıza Gücü” “Zihinsel Matematik” “Hızlı Okuma” gibi kategorilerde dereceye girmek için ter dökecek.
Olimpiyatların Ankara ABC Kolejinde gerçekleşecek olan ilk gününde, Türkiye’nin hemen her şehrinden seçilen 5 ila 12 yaşlarında 285 çocuk ‘Türkiye Mental Aritmetik Şampiyonu” olmak için yarışacak. Yarışmanın birincisi 750 US$, ikincisi 500 US$ üçüncüsü ise 250 US$ ödül kazanacak.
Organizasyonun Ankara Demora Hotel” de gerçekleşecek olan ikinci gününde, ise hem çocuklar hem de yetişkinlerin katıldığı “Memoriad 2014 Türkiye Open Hafıza, Zihinsel Matematik ve Hızlı Okuma Şampiyonası” yapılacak.
İki gün boyunca düzenlenecek tüm yarışmalara “2014 Guinness Dünya Rekorları” kitabının “Beyin ve Hafıza” bölümünde “Memoriad Dünya Hafıza, Zihinsel Matematik & Hızlı Okuma Olimpiyatları Uluslararası Dönem Başkanı” olarak yer alan Melik Duyar başkanlık edecektir.
Memoriad Uluslararası Dönem Başkanı Melik Duyar “Hafıza Olimpiyatları” ile ilgili “ Bu olimpiyatlar yarışmanın çok ötesinde bir organizasyon. Biz, her yaştan insanın özel ve iş yaşamlarında, beyinlerini etkin kullanma, yaratıcı düşünme ve zihinsel becerilerini kullanmaları konusunda toplumsal teşvik sağlamayı amaçlıyoruz.” diyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberMuhteşem Parfüm “House Of Sillage”
Sonraki HaberAnanas Suyu ile Güzelleşin
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.